Womens Masters C Quad Scull Final
Race 441 Event 14 Day 3 Time 17:56 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 14.17 CORIO BAY 5 1:54.78(1) 3:47.07(1)
Sykes
1:52.29(1)
2 14.13 CANBERRA 4 1:57.73(2) 3:53.99(2)
Finlay 0:02.95+ 0:06.92+
1:56.26(2)
3 14.26 MANNING/ 8 2:00.14(3) 3:58.88(3)
Cavill 0:05.36+ 0:11.81+
1:58.74(3)
4 14.33 SYDNEY 3 2:02.05(4) 4:02.79(4)
Swan 0:07.27+ 0:15.72+
2:00.74(5)
5 14.30 RIVERSIDE 7 2:02.51(5) 4:03.41(5)
Kalanj 0:07.73+ 0:16.34+
2:00.90(6)
6 14.04 AUSTRALIA 2 2:06.29(6) 4:06.58(6)
Sparkes-Young 0:11.51+ 0:19.51+
2:00.29(4)
7 14.12 BUNBURY/ 6 2:07.64(7) 4:10.07(7)
Bayliss 0:12.86+ 0:23.00+
2:02.43(7)
8 14.34 SUWRC 1 2:10.37(8) 4:29.26(8)
Bigsworth 0:15.59+ 0:42.19+
2:18.89(8)
Womens Masters C Quad Scull Semi A
1..4 -> Final, Rest -> Eliminated
Race 404 Event 14 Day 3 Time 15:04 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 14.13 CANBERRA 2 1:56.67(1) 3:55.98(1)
Finlay
1:59.31(2)
2 14.12 BUNBURY/ 3 2:00.85(3) 3:57.19(2)
Bayliss 0:04.18+ 0:01.21+
1:56.34(1)
3 14.04 AUSTRALIA 6 1:58.10(2) 4:00.43(3)
Sparkes-Young 0:01.43+ 0:04.45+
2:02.33(4)
4 14.26 MANNING/ 5 2:02.30(4) 4:02.41(4)
Cavill 0:05.63+ 0:06.43+
2:00.11(3)
5 14.10 AUSTRALIA 1 2:03.32(5) 4:06.58(5)
Schultz 0:06.65+ 0:10.60+
2:03.26(5)
6 14.23 ESSENDON 4 2:08.50(6) 4:11.98(6)
Gilltrap 0:11.83+ 0:16.00+
2:03.48(6)
7 14.28 NTH SHORE 7 2:09.35(7) 4:21.68(7)
Wanna 0:12.68+ 0:25.70+
2:12.33(7)
Womens Masters C Quad Scull Semi B
1..4 -> Final, Rest -> Eliminated
Race 405 Event 14 Day 3 Time 15:08 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 14.17 CORIO BAY 5 1:52.80(1) 3:51.56(1)
Sykes
1:58.76(1)
2 14.33 SYDNEY 7 1:56.32(2) 3:56.62(2)
Swan 0:03.52+ 0:05.06+
2:00.30(2)
3 14.30 RIVERSIDE 4 1:59.59(3) 4:02.15(3)
Kalanj 0:06.79+ 0:10.59+
2:02.56(4)
4 14.34 SUWRC 3 2:03.07(4) 4:03.85(4)
Bigsworth 0:10.27+ 0:12.29+
2:00.78(3)
5 14.36 TOOWONG 2 2:06.11(5) 4:09.71(5)
Weeks 0:13.31+ 0:18.15+
2:03.60(6)
6 14.27 NTH SHORE 6 2:16.23(8) 4:19.74(6)
Ritchie 0:23.43+ 0:28.18+
2:03.51(5)
7 14.21 DRAGONS 1 2:13.84(6) 4:22.35(7)
Wallace 0:21.04+ 0:30.79+
2:08.51(7)
8 14.06 ENDEAVOUR 8 2:15.12(7) 4:28.68(8)
Marshall 0:22.32+ 0:37.12+
2:13.56(8)
Womens Masters C Quad Scull Heat 1
1..3 -> Semi-Final, Rest -> Eliminated
Race 340 Event 14 Day 3 Time 10:32 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 14.23 ESSENDON 2 2:04.56(1) 4:09.58(1)
Gilltrap
2:05.02(1)
2 14.27 NTH SHORE 1 2:09.75(3) 4:18.12(2)
Ritchie 0:05.19+ 0:08.54+
2:08.37(2)
3 14.28 NTH SHORE 8 2:08.97(2) 4:18.39(3)
Wanna 0:04.41+ 0:08.81+
2:09.42(3)
4 14.05 AUSTRALIA 6 2:18.75(4) 4:35.35(4)
Lofts 0:14.19+ 0:25.77+
2:16.60(4)
14.11 AUSTRALIA 7
Wagner
Womens Masters C Quad Scull Heat 2
1..3 -> Semi-Final, Rest -> Eliminated
Race 341 Event 14 Day 3 Time 10:36 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 14.30 RIVERSIDE 6 1:54.63(1) 3:52.44(1)
Kalanj
1:57.81(1)
2 14.12 BUNBURY/ 3 1:57.28(3) 3:55.23(2)
Bayliss 0:02.65+ 0:02.79+
1:57.95(2)
3 14.33 SYDNEY 5 1:55.50(2) 3:56.03(3)
Swan 0:00.87+ 0:03.59+
2:00.53(3)
4 14.16 COMMERCIAL 2 1:58.51(4) 3:59.47(4)
Broadley 0:03.88+ 0:07.03+
2:00.96(4)
5 14.22 ECU PERTH 8 2:04.25(5) 4:13.17(5)
McCombe 0:09.62+ 0:20.73+
2:08.92(5)
6 14.08 AUSTRALIA 7 2:06.76(6) 4:17.28(6)
O'Malley 0:12.13+ 0:24.84+
2:10.52(6)
7 14.32 SANDY BAY 1 2:09.50(7) 4:22.46(7)
Balding 0:14.87+ 0:30.02+
2:12.96(7)
8 14.07 AUSTRALIA 4 2:19.61(8) 4:38.23(8)
Hook 0:24.98+ 0:45.79+
2:18.62(8)
Womens Masters C Quad Scull Heat 3
1..3 -> Semi-Final, Rest -> Eliminated
Race 342 Event 14 Day 3 Time 10:40 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 14.26 MANNING/ 7 1:56.66(1) 3:58.21(1)
Cavill
2:01.55(3)
2 14.34 SUWRC 6 2:00.04(2) 4:01.31(2)
Bigsworth 0:03.38+ 0:03.10+
2:01.27(2)
3 14.10 AUSTRALIA 3 2:41.75(6) 4:14.30(3)
Schultz 0:45.09+ 0:16.09+
1:32.55(1)
4 14.18 CRANBROOK 2 2:10.50(3) 4:20.73(4)
Marshall 0:13.84+ 0:22.52+
2:10.23(4)
5 14.29 RIVERSIDE 1 2:27.24(4) 4:56.45(5)
Zoontjens 0:30.58+ 0:58.24+
2:29.21(5)
6 14.24 LAKE TUGG 4 4:59.30(6)
Brewer 1:01.09+
7 14.09 AUSTRALIA 5 2:37.09(5) 5:08.26(7)
Kenner 0:40.43+ 1:10.05+
2:31.17(6)
Womens Masters C Quad Scull Heat 4
1..3 -> Semi-Final, Rest -> Eliminated
Race 343 Event 14 Day 3 Time 10:44 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 14.17 CORIO BAY 4 1:58.06(1) 4:02.78(1)
Sykes
2:04.72(1)
2 14.13 CANBERRA 2 2:01.71(2) 4:06.67(2)
Finlay 0:03.65+ 0:03.89+
2:04.96(2)
3 14.21 DRAGONS 5 2:13.02(3) 4:28.50(3)
Wallace 0:14.96+ 0:25.72+
2:15.48(3)
4 14.35 SUWRC 1 2:24.12(4) 4:42.90(4)
Edwards 0:26.06+ 0:40.12+
2:18.78(4)
Womens Masters C Quad Scull Heat 5
1..3 -> Semi-Final, Rest -> Eliminated
Race 344 Event 14 Day 3 Time 10:48 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 14.04 AUSTRALIA 4 2:00.44(1) 4:06.49(1)
Sparkes-Young
2:06.05(2)
2 14.36 TOOWONG 7 2:08.91(2) 4:14.82(2)
Weeks 0:08.47+ 0:08.33+
2:05.91(1)
3 14.06 ENDEAVOUR 1 2:10.62(3) 4:19.70(3)
Marshall 0:10.18+ 0:13.21+
2:09.08(3)
4 14.25 LINDISFAR 2 2:13.77(4) 4:23.25(4)
Sayers 0:13.33+ 0:16.76+
2:09.48(4)
5 14.03 NEPEAN COM 5 2:26.60(5) 4:46.17(5)
Knight 0:26.16+ 0:39.68+
2:19.57(5)
14.20 DRAGONS 3
Slawson
14.31 ROARING 40 6
Cuthbertson