Womens Masters D Quad Scull Final
Race 285 Event 20 Day 2 Time 16:44 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 20.07 GERMANY 4 1:57.74(1) 3:55.22(1)
Kalk-Fedder
1:57.48(1)
2 20.04 CORIO BAY 5 2:03.99(2) 4:05.78(2)
Sykes 0:06.25+ 0:10.56+
2:01.79(3)
3 20.14 ROSKILDE/ 6 2:07.39(3) 4:08.85(3)
Isachsen Stokke 0:09.65+ 0:13.63+
2:01.46(2)
4 20.10 MANNING 2 2:10.26(4) 4:18.00(4)
Vella 0:12.52+ 0:22.78+
2:07.74(5)
5 20.24 WEST END 3 2:14.80(5) 4:23.04(5)
Rodger 0:17.06+ 0:27.82+
2:08.24(6)
6 20.03 AUSTRALIA 1 2:20.06(7) 4:25.55(6)
Scogna 0:22.32+ 0:30.33+
2:05.49(4)
7 20.22 UTLBC/COMP 7 2:16.44(6) 4:27.86(7)
Storey 0:18.70+ 0:32.64+
2:11.42(7)
8 20.08 HAWTH/MELB 8 2:21.44(8) 4:38.61(8)
Walter 0:23.70+ 0:43.39+
2:17.17(8)
Womens Masters D Quad Scull Semi A
1..4 -> Final, Rest -> Eliminated
Race 264 Event 20 Day 2 Time 14:48 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 20.07 GERMANY 5 1:57.34(1) 3:58.71(1)
Kalk-Fedder
2:01.37(1)
2 20.14 ROSKILDE/ 4 2:00.29(2) 4:03.01(2)
Isachsen Stokke 0:02.95+ 0:04.30+
2:02.72(2)
3 20.10 MANNING 3 2:05.33(3) 4:16.75(3)
Vella 0:07.99+ 0:18.04+
2:11.42(4)
4 20.08 HAWTH/MELB 6 2:11.13(5) 4:20.34(4)
Walter 0:13.79+ 0:21.63+
2:09.21(3)
5 20.18 SUWRC 7 2:09.14(4) 4:23.50(5)
Bigsworth 0:11.80+ 0:24.79+
2:14.36(5)
6 20.11 NTH SHORE 2 2:16.32(6) 4:35.98(6)
McDonald 0:18.98+ 0:37.27+
2:19.66(7)
7 20.05 CRANBROOK 8 2:24.74(7) 4:41.87(7)
Marshall 0:27.40+ 0:43.16+
2:17.13(6)
8 20.15 SANDY BAY 1 2:28.96(8) 4:57.78(8)
Shave 0:31.62+ 0:59.07+
2:28.82(8)
Womens Masters D Quad Scull Semi B
1..4 -> Final, Rest -> Eliminated
Race 265 Event 20 Day 2 Time 14:52 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 20.04 CORIO BAY 6 2:01.03(1) 4:12.89(1)
Sykes
2:11.86(1)
2 20.24 WEST END 4 2:05.12(2) 4:17.24(2)
Rodger 0:04.09+ 0:04.35+
2:12.12(2)
3 20.22 UTLBC/COMP 3 2:06.34(3) 4:20.26(3)
Storey 0:05.31+ 0:07.37+
2:13.92(3)
4 20.03 AUSTRALIA 5 2:08.32(4) 4:23.38(4)
Scogna 0:07.29+ 0:10.49+
2:15.06(4)
5 20.20 UNI QLD 7 2:14.90(5) 4:31.90(5)
TBA 0:13.87+ 0:19.01+
2:17.00(5)
6 20.06 DRAGONS 8 2:18.54(6) 4:39.72(6)
Slawson 0:17.51+ 0:26.83+
2:21.18(6)
7 20.21 UTLBC 1 2:26.73(7) 4:52.86(7)
Briggs 0:25.70+ 0:39.97+
2:26.13(7)
20.19 TOOWONG 2
Stephens
Womens Masters D Quad Scull Heat 1
1..5 -> Semi-Final, Rest -> Eliminated
Race 227 Event 20 Day 2 Time 11:48 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 20.14 ROSKILDE/ 3 1:59.33(1) 4:05.72(1)
Isachsen Stokke
2:06.39(1)
2 20.04 CORIO BAY 7 2:01.15(2) 4:09.69(2)
Sykes 0:01.82+ 0:03.97+
2:08.54(2)
3 20.22 UTLBC/COMP 6 2:06.77(3) 4:23.55(3)
Storey 0:07.44+ 0:17.83+
2:16.78(3)
4 20.19 TOOWONG 8 2:19.72(4) 4:38.07(4)
Stephens 0:20.39+ 0:32.35+
2:18.35(4)
5 20.15 SANDY BAY 2 2:28.19(7) 4:53.39(5)
Shave 0:28.86+ 0:47.67+
2:25.20(5)
6 20.21 UTLBC 5 2:26.89(6) 4:53.91(6)
Briggs 0:27.56+ 0:48.19+
2:27.02(6)
7 20.17 SUWRC 4 2:25.80(5) 5:04.57(7)
Chambers 0:26.47+ 0:58.85+
2:38.77(7)
20.23 WEND/BALL 1
Findlay
Womens Masters D Quad Scull Heat 2
1..5 -> Semi-Final, Rest -> Eliminated
Race 228 Event 20 Day 2 Time 11:52 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 20.24 WEST END 5 2:04.36(1) 4:15.85(1)
Rodger
2:11.49(3)
2 20.08 HAWTH/MELB 1 2:07.36(2) 4:18.62(2)
Walter 0:03.00+ 0:02.77+
2:11.26(2)
3 20.11 NTH SHORE 3 2:12.47(3) 4:25.68(3)
McDonald 0:08.11+ 0:09.83+
2:13.21(4)
4 20.20 UNI QLD 8 2:15.11(4) 4:26.02(4)
TBA 0:10.75+ 0:10.17+
2:10.91(1)
5 20.05 CRANBROOK 2 2:18.89(5) 4:34.94(5)
Marshall 0:14.53+ 0:19.09+
2:16.05(5)
6 20.13 RIVERSIDE 6 2:20.34(6) 4:39.93(6)
Perkins 0:15.98+ 0:24.08+
2:19.59(7)
7 20.02 AUSTRALIA 7 2:26.82(7) 4:46.06(7)
Quine 0:22.46+ 0:30.21+
2:19.24(6)
8 20.01 AUSTRALIA 4 2:28.28(8) 5:04.09(8)
Blanch 0:23.92+ 0:48.24+
2:35.81(8)
Womens Masters D Quad Scull Heat 3
1..5 -> Semi-Final, Rest -> Eliminated
Race 229 Event 20 Day 2 Time 11:56 Distance 1000m
Pl Crew# Crew Lane 500 1000 1500 2000
1 20.07 GERMANY 8 1:58.01(1) 4:00.51(1)
Kalk-Fedder
2:02.50(1)
2 20.03 AUSTRALIA 4 2:08.56(2) 4:19.34(2)
Scogna 0:10.55+ 0:18.83+
2:10.78(2)
3 20.10 MANNING 6 2:09.45(3) 4:20.27(3)
Vella 0:11.44+ 0:19.76+
2:10.82(3)
4 20.18 SUWRC 3 2:17.04(5) 4:29.84(4)
Bigsworth 0:19.03+ 0:29.33+
2:12.80(4)
5 20.06 DRAGONS 1 2:16.39(4) 4:33.57(5)
Slawson 0:18.38+ 0:33.06+
2:17.18(5)
6 20.16 SYDNEY RC 2 2:22.36(6) 4:41.54(6)
Willis 0:24.35+ 0:41.03+
2:19.18(6)
7 20.12 RIVERSIDE 7 2:37.22(7) 5:05.20(7)
Briton-Jones 0:39.21+ 1:04.69+
2:27.98(7)